Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

ALİ ÖZTÜRK

18 Ağustos 2010

Balıkesirspor’un santrforu Ali Kayseri doğumlu annesi ve babası İlçemiz Altınoluk’ta ikamet eden bir evladımız. Bağırsak düğümlemesi nedeniyle ameliyat olduğu zaman anne ve babasını tanıma fırsatım oldu.  Anne ve babası pırıl, pırıl insanlar. Kısa süreli tanımama rağmen gerçek bir Osmanlı ailesi olduğu kanısını bende bıraktılar. Evlatlarına futbolcu olması için her türlü maddi ve manevi imkanı esirgemeyen bu mütevazı bir ailenin evladı Ali, futbol aşkı ile dolu, saf ve dürüst bir futbolcu. Doksan dakika yüreğini saha koyan, riyakarlık bilmeyen bu evladımıza tüm spor severler sahip çıkmalıdır.

Ben Ali’yi Belediyespor teknik direktörü olduğum yıl tanıdım. Ali’de gördüğüm futbol aşkına dayanamadım için birlikte olduğum her gün spesiyal olarak özel çalıştım. Futbolu o kadar seviyor ki Altınoluk kulübünden Belediye gelebilmek için bonservis parasını cebinden verebilmiş bir sporcu. Gördüm ki her verileni alabilecek zekada ve hırsa sahip bir yapıda. Kulübede yedek kalmasına tahammül edemedim. İyi antrene olursa eksikliklerini kısa sürede giderip daha iyi yerlere gelebilir. Antrepometrik özellikleri ve futbol tutkusu onu daha üst seviyelere taşıyacak kapasitede olduğu için arkasında durdum. Mağlubiyete tahammülü olmadığı için santrfor olduğunu unutup savunmaya yardımcı olması onun için iyi bir özellik ama gol yollarında diri kalamıyor. Gol kaçırınca şimşekleri üstüne çekiyor.

Benim tanıdım Ali daha tam kapasite oynamıyor. Otuz, otuz beş metreden vurduğu füze gibi şutlarını daha göremedim. Geçmiş yıllarda  milyarları götüren santrforlar kulübede otururken, o gariben beş yüz lira maç başına takımı kurtarırken gıkı çıkmadı. Milyarları götürenler kulübede otururken o sahada basmadık yer bırakmadı. Gol hunisi içinde gol atmak için beklemedi. Takımın başarı için savunmaya kadar mücadele etti. Kulübümüzün geleceğini düşünen sporseverler dışa bağımlı transferlerden kurtulmak istiyorsa Sinanlar, Kerimler, Umutlar, Denizler v.b. öz kaynaktan gelen gençlerimize tüm Balıkesirliler sahip çıkmak zorundadır.

Ali bence korsan menajerlerin tuzağına düştüğü için 3. ligde sürünüyor. Geçen sezon hiçbir maça rahat çıkamadı. Her hafta bir büyük takımın izlediği söylendi. ( Gençler Birliği, Manisa v.b.) Maç öncesi strese sokulan futbolcu gerçek futbolunu gösterme sansı olabilir mi? Bu sene Ali’yi rahat bıraksınlar da gerçek futbolunu göstersin. Hem kendi, hem de kulübü kazansın.Bu yazı 548 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

ALİ ÖZTÜRK için 4 yorum yapılmış

 1. BALIKESİRSPOR SEVDALILARI diyor ki:

  ALİ Yİ ŞU AN Kİ HOCAMIZ BİR EĞİTSELER BIRAK 2 TAKIMLARINI SÜPER LİGDEN BALIKESİRSPOR UN KAPISI ÇOK AŞINIR ÇÜNKÜ ALİ SÜPER LİG FUTBOLCUSU AMA O ÇOCUĞA ÖZEL HOCA OLACAK ÇOK GÜZEL FUTBOLCU ALİ ÇOK ÇALIŞIP ÇOK İDMAN EDİLMELİ VE SÜPER FUTBOLCU NE KELİME SÜPERİN SÜPERİ OLUR ADAMI DAHA İLK MAÇLARDA SELAHATTİN HOCA KÜSTÜRDÜ ARTIK ALİ ARTIK BU KÜSLÜKLE GİTMEZ BÜTÜN BAŞARIRISIZLIK BENCE ALİ YE YIKILACAK ÇÜNKÜ HOCANIN KETİRİDİĞİ ADAMALAR İYİ DEĞİL ONUN İÇİN ALİ NİN ÜSTÜNE YIKACAKLAR BENCE BU YENİLGİLERİ HOCA ÇOK AKILLI…AMA SELAHATTİN HOCA BALIKESİR BURASI TURGUTLU DEĞİL ONA GÖRE DÜNYANIN EN ZEKİ ADAMI BALIKESİR DEDİR ONA GÖRE BALIKESİRSPOR LULAR İŞİNİ BİLİR YENİLGİLERİ ESKİ FUTBOLCULARA BIRAKIP TURGUTLULDAN GETİRDİKLERİNİ KURTARICI YAPMA DİKKAT ET SEN ÖNCE 11 İNİ KUR

 2. serdar diyor ki:

  hocam millet futbolun f sinden anlamıyo.ali olmasa balkes şampiyonda olamazdı

 3. tahsin afacan diyor ki:

  ali gerçekten bu takım için önemli bir değer.balkes taraftarı onu çok seviyor.bence 2.ligte adından söz ettirecek futbolcuların başında gelecektir..

 4. tuncay cetinkaya diyor ki:

  bu sene fırtına gibi olur ins hocam sagol yazın icin

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

8 artı 4 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir