Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Oryantiring’de Skandal

14 Nisan 2017

Şampiyon kızlara şok.


Oryantiring’de Türkiye Şampiyonu olan Balıkesir Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Okul Sporları Federasyonu’nun hatası nedeniyle İtalya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’na gidemeyecek. Okul yönetimi ve oryantiring takımı hatanın giderilmesi ve şampiyonaya katılmak için ” İtalya’da Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak istiyoruz” kampanya başlattı, yetkililerden destek istedi.

Balıkesir Cumhuriyet Anadolu Lisesi Oryantiring A Genç Kız Takımı, 2016-2017 öğretim yılı etkinlikleri kapsamında 19 Mart 2017′de Manisa’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda birinci oldu. Özge Bozça, Zeynep Ocak, Sümeyra Gökçül, Hilal Arslan ve Melisa Altıncı‘dan oluşan  şampiyon takım bu başarısıyla 22-28 Nisan 2017′de Italya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Ancak Uluslararası Spor Federasyonu (ISF), “Okul takımının tüm sporcuları 2016-2017 eğitim öğretim yılının başından itibaren aynı okula kayıtlı olmalıdır” hükmüne uyulmadığı gerekçesiyle okulun dünya şampiyonasına katılamayacağını bildirdi.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden yapılan açıklamada, 8 Aralık 2016 tarihinde son güncellemesi yapılan Okul Sporları faaliyetleri oryantiring branş talimatında ISF ile ilgili konuların 10′ncu maddede yayınlandığı ancak okula kayıt tarihiyle ilgili bilginin belirtilmediği bildirildi. Açıklamada, “Okul Sporları Federasyonu’nun bu önemli hatası sebebiyle mağduriyetimiz oluşmuştur. Takımımızın beş sporcudan ikisi (Hilal Arslan ve Melisa Altıncı) kasım ayı başında başka okuldan nakil ile gelmişlerdir. En az 4 kişiden oluşması gereken takımımızın 2 oyuncusunun gidememesi durumunda takımı tamamlayan 4′ncü sporcumuzun (Begüm Emlek) bulunmasına rağmen bu durum dikkate alınmamaktadır” denildi.

KAMPANYA BAŞLATTILAR

Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri ve Oryantring takımı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Okul Sporları Federasyonu ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı’na başvurup, mağduriyetin giderilmesi  ve sorunun çözümü için yardım istedi.  Change.org’da ve Twitter’da ” İtalya’da Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak istiyoruz” diye kampanya başlatan öğrenciler, Valilik , Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ile görüştü. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, sorunun çözümü için AK Parti Balıkesir milletvekili Kasım Bostan’ın devreye gireceğini ve Bakanlık düzeyinde temaslarda bulunacağını söyledi. Coşkun YAMAN (balikesirspor. web. tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 330 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Oryantiring’de Skandal için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

9 artı 10 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir