Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Judocuların Kuşak Heyecanı

15 Nisan 2017

Balıkesir Judo ailesi durmadan çalışıyor, geleceği planlıyor.


Balıkesir Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü Judo antrenörleri Timur Bizsan, Mehmet Yılmaz ve İlker Aslantekin’in Gençlik Merkezinde attığı tohumlar filiz vermeye başladı.

Sporda yetenek 10′la gelecek projesi kapsamında açılan kurslara büyük rağbet olurken,  spora yeni adım atan sporculara Judo Federasyonunun yollamış olduğu elbiseler dağıtılarak jest yapıldı. Sporcular ve aileler tarafından sevinçle karşılanan bu davranış takdirle karşılandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Judo antrenörü Timur Bizsan, “Öncelikle bize bu Judo kıyafetlerini gönderen Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz’a Balıkesir Judo antrenörleri olarak teşekkür ediyoruz. “Yetenek 10′la gelecek” projesi kapsamında bir süredir Judo eğitimi verdiğimiz bütün çocuklarımıza bu kıyafetleri dağıtarak onların Judo sporunu sevmesine yardımcı  olduk. Sporcularımız ve ailelerin bu olay karşısındaki memnuniyetleri bizleri oldukça memnun etti. Umarım attığımız bu tohumlar kısa sürede yeşerecek, Balıkesir Judo ailesi olarak her zaman olduğu gibi Türkiye çapında elde ettiğimiz başarıları yineleyeceğiz.” dedi.

Öte yandan bugün Gençlik Merkezi Judo salonunda 98 sporcunun katıldığı kuşak sınavı yapıldı. Beyaz, Sarı-Beyaz, Sarı, Turuncu, Mavi, Yeşil kuşaklı sporcuların büyük heyecanla girdiği kuşak sınavında sporcular ve aileleri büyük heyecan yaşadı.

Sporculara Judo ile ilgili terimler soruldu ve teknik hareketler yaptırıldı. “Yetenek 10′la gelecek” projesi dahilinde eğitim gören beyaz kuşaklı sporcular da dahil olmak üzere, tüm sporcular teknik hareketleri büyük başarıyla gerçekleştirdi. Başarı oranının yüksek olduğunu belirten antrenör Mehmet Yılmaz, “Gençlerimizin Judo sporunu önce sevmeleri, daha sonra bu sporu ideal haline getirerek ciddi çalışmaları sonucu bugün bayram havasında kuşak sınavımızı gerçekleştirdik. İnanıyorum ki gelecekte bu çocuklarımız herkesin gıpta ile bakacağı şampiyonlar olarak kürsüye çıkacaklar” dedi.

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 131 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Judocuların Kuşak Heyecanı için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

5 artı 9 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir