Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

19 Mayıs Coşkusu Satrançla Başladı

15 Mayıs 2017

Satrançta 19 Mayıs Gençlik Kupası sahiplerini buldu.


Balıkesir’de Altıeylül Kaymakamlığı ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği “19 Mayıs Gençlik Kupası Satranç Turnuvası” geçtiğimiz hafta sonu Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Balıkesir merkez ilçelerinden sadece Altıeylül ve Karesi ilçelerinde okuyan öğrencilerin katılabildiği turnuva ilkokullar, ortaokullar ve liseler olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlendi.

56  sporcunun mücadele ettiği ilkokullarda Atatürk İlkokulu öğrencisi Utku Aygün 6 tur sonunda 5.5 puanla yenilgisiz birinciliği kazanırken, 5′er puanlı Mustafa Efe Gültepe ikinci, Kayra Arat üçüncü oldu.

Ortaokullarda 28 sporcu ter döktü. Bahçeşehir Koleji’nden Kadirhan Topal  birinciliği kazandı. Utku Aygün gibi ZESDER’in sporcusu olan Kadirhan, 5 tur sonunda 4.5 puan topladı. Zağnospaşa Ortaokulu öğrencisi ve Altıeylül Belediyespor kulübü sporcuları Elifnaz Akat ve Simay Gül Ceylan, 4′er puan ve averajla  ikinciliği ve üçüncülüğü kazandı. Aynı okul ve kulüpten 4 puanlı Sümeyye Çetin averajla dördüncü sırada yer aldı.

LİSELİLERDE YAMAN ŞAMPİYON

Liselerde Yılmaz Yaman şampiyonluğa ulaşan isim oldu. İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler lisesi öğrencisi ve Altıeylül Belediyespor sporcusu olan Yaman, 5 maçın 4′ünü kazanıp, birincilik kürsüsüne çıktı.

Özel Final Temel Lisesi’nden Altıeylül Belediyespor sporcusu Emir Serhat Akat averajla ikinci, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nden ZESDER’in sporcusu Emir Karaçay ise üçüncü oldu.Dereceye giren sporcular kupa ve madalya ile ödüllendirildi.

Satranç İl Temsilcisi Erdem Özgören, Balıkesir’de satranca olan ilginin her geçen gün arttığını vurgularken, turnuvanın centilmence geçmesinden duyduğu mutluluğu da dile getirdi. (balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 109 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

19 Mayıs Coşkusu Satrançla Başladı için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

5 artı 8 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir