Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Hedef Play-Off

11 Ağustos 2017

Başkan Remzi Boncuk takıma inanıyor.


Balıkesirspor Baltok,İskenderci Oğuz Usta’nın ev sahipliğini yaptığı yemekte gazetecilerle sohbet toplantısında biraraya geldi.. Yemeğe Başkan Remzi Boncuk, As Başkan ve Futbol Şube Sorumlusu İrfan Sarıgül, Teknik Direktör Can Cangök, yardımcı hocalar, oyuncular ve kulüp personeli katıldı. Yemeğin ardından Muhammet Ali Doğan’ın 22. yaş günü kutlandı.

Balıkesirspor Başkanı Remzi Boncuk, Adana Demirspor galibiyetiyle lige iyi başlamak istediklerini belirterek, “Pazar günü ilk maçımızı oynayacağız. Galibiyetle başlamak istiyoruz. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Takımımızın morali şu an için iyi. Saat olarak alışık olmadığımız bir saat ama sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Özellikle geri dörtlümüz Süper Lig’den gelen bir geri dörtlü. Takımdan ayrılanlar oldu ve yeni transferler yapamadık henüz. İyi bir maç olacağını düşünüyorum”.

UÇK’YA ÖDENMESİ GEREKEN TUTAR 9 MİLYON 500 BİN LİRA

Başkan Boncuk, transfer yasağıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Boncuk şöyle konuştu;  “Bizim transfer yasağımız FIFA tarafından verilen sportif bir cezaydı. Bu da parayla alakalı olan bir durum değildi. Bir takım girişimlerimiz oldu. FIFA da bizim haklılığımızı görmüş olmalı ki dava görülene kadar yasağı geçici olarak kaldırdı. İlk etapta 7 Eylül’e bir mahkeme günü verdi. Geçen hafta gelen bir bilgi var. O da mahkemenin 8 Ekim’e ertelendiği bilgisi. Çok bir şey ifade etmiyor çünkü transfer dönemi 8 Eylül’de bitiyor. Yasak resmen kalkmış olmasına rağmen yerli futbolcuların UÇK’ya başvurmalarından dolayı bizim şu anda o ödemeleri gerçekleştirip ondan sonra transfer yapmamız lazım. Oradaki rakam şu anda 9 milyon 500 bin TL. O rakamı yükselten iki futbolcu var: Ante Kulusic ve Ermin Zec. Bunlar Türkiye’de de futbol oynadıkları için hem FIFA’ya başvurmuşlar hem de UÇK’ya başvurmuşlar. Bu rakamların yüzde ellisi bu iki isme ait. Yasağın kalkması için bir takım çabalar gösteriyoruz. Burada bunun dışında takımdan ayrılan yerli futbolcular var. Bu yasağın kalkabilmesi için bir şekilde futbolcularla uzlaşmak gerekiyor. Alacaklarıyla ilgili olarak önlerine bir ödeme planı konması lazım. Yada bu isimlere konuşup bir belge istenip transfere izin verilmesi gerekiyor. Biz o görüşmeleri yapıyoruz.”

Birlik ve beraberlik içinde play-off’a kalacaklarına inandıklarını belirten Boncuk, ” Başarı olması için birlik beraberliğin olması lazım. Kulüpte çalışan herkesin birlikte istemesi lazım. Bursaspor 2010 yılında şampiyon olduğunda teknik direktörleri dahil oynayan herkes takımdan gönderilmiş isimlerdi. Bu camiada daha önce çeşitli şeyler oldu. Biz önümüze bakacağız. Balıkesirspor güzel bir camia. Türkiye’de de itibarlı bir camia. Bizim hedefimiz play-off oynayabilmek. Eğer süresi içerisinde transfer yapabilirsek mutlaka şampiyonluğa da oynamak istiyoruz. Takımımızda bu kapasite var.” dedi.

BORç 30 MİLYON LİRA CİVARINDA

Balıkesirspor’un borçları hakkında da açıklama yapan Başkan Remzi Boncuk, “Biz başı şeyleri hemen açıklamıyoruz. Mesela göreve geldiğimizde herkes transfer yasağı kalkacak mı diye soruyordu. Bizim bir takım yürüttüğümüz çalışmalar var. Bazı şeylerin aleni olmaması gerekiyor. 15-20 gün sonra yasak kalktı. Balıkesirspor’un yıllardan beri yaratabildiği kaynaklar meydanda. Balıkesirspor’un borç durumu da meydanda. Genel kurulda açıklanan bir borç rakamı var. 20 milyon 300 bin TL. Fakat FIFA dosyalarında yer alan rakamlar 2014 yılındaki kurdan hesaplanan rakamlar. O gür euro 2.80 TL’dir, bugün 4.20 TL’dir. Şu andaki borcumuz yaklaşık 30 milyon TL civarında.” diye konuştu.

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 891 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Hedef Play-Off için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

7 artı 2 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir