Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Efsane İçin Koşacaklar

9 Eylül 2017

İsmail Akçay Koşusu 10 Eylül’de.


Türkiye Atletizm Federasyonu ve Altıeylül Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği 9′ncu Uluslararası İsmail Akçay Yol Koşusu 10 Eylül pazar günü  Balıkesir’de gerçekleştirilecek. Koşunun startı  saat 17.00′de Atatürk Stadı’nın önünden verilecek.  Organizasyonun sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde sonuçlandırılabilmesi için yarışma 100′ü kadın, 300′ü erkek olmak üzere toplam 400 kişi ile sınırlandırılacak. Yarışma sonucunda dereceye giren sporculara toplam 48 bin 500 TL para ödülü dağıtılacak.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Türk atletizminin efsane ismi İsmail Akçay,  yarış öncesi İstanbul’da Olimpiyat Evi’nde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanvekili Celalettin Deniztoker, Atletizm Federasyonu yönetim kurulu üyesi Salim Münir Yaraş da katıldı.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yaptığı konuşmada, ” Yerel yönetimler olarak memleketimizin değerlerine sahip çıkıyoruz.  Biz adını dünya atletizm tarihine altın harflerle yazdıran, Meksika Olimpiyatları 4′ncüsü İsmail ağabeyin değerini hayattayken bildik. İsmail Akçay’ın adına bir park yaptık, heykelini diktik. Pazar günü yapılacak yol koşusuna tüm atletleri bekliyoruz. Organizasyona katkı sağlayan Türkiye Atletizm Federasyonu yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“GÖĞSÜMDE TÜRK BAYRAĞı İLE BAŞARMAK GURUR VERİCİYDİ”

Olimpiyat dördüncülüğünün yanı sıra Türkiye, Balkan ve Dünya şampiyonalarında bir çok başarıya imza atan İsmail Akçay ise “Olimpiyatlarda benim için en önemlisi Türk bayrağını göğsümde taşımaktı. Bu gururu yaşayıp başarıya ulaşmak çok güzel bir duygu. Benim adıma uluslararası koşu düzenleyen ve her zaman destek olarak yanımda yer alan Atletizm Federasyonu yönetimi ile Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ediyorum” diye konuştu. Coşkun YAMAN(balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 128 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Efsane İçin Koşacaklar için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

4 artı 9 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir