Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Şampiyon Meclis’te…

9 Eylül 2017

Yasemin Adar Altıeylül’ün konuğu oldu.


TÜRKİYE’nin dünya şampiyonu ilk kadın güreşçisi Yasemin Adar, Altıeylül Belediye Meclisinin konuğu oldu.

Balıkesirli milli güreşçi Yasemin Adar’ın Pariste düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda 75 kilogramda Vasilisa Marzaliuk‘u 5-4 yenerek dünya şampiyonu olduğunu ve Dünya Güreş Şampiyonası’nda kadınlar tarihindeki ilk altın madalyamızı kazandırdığını anımsatan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Yasemin kardeşimiz Paris’te göğsümüzü kabarttı. Adını spor tarihine altın harflerle yazdırdı. Türkiye kadınlar güreşte ilk defa dünya şampiyonu çıkardı. O da Balıkesir’li ve Altıeylül’lü kardeşimiz Yasemin Adar oldu.  Kendisini bir kez daha yürekten tebrik ediyoruz” dedi.

26 yaşındaki şampiyon güreşçi Adar ise, Başkan Kafaoğlu’na ve meclis üyelerine ilgi ve  destekleri için teşekkür ederken, yeni hedefini Olimpiyat şampiyonluğu olarak belirlediğini söyledi.

Balıkesir doğumlu olan Yasemin Adar,  gülle atma ile başladığı spor hayatına daha sonra güreşle devam etti.  Mersin’deki 2013 Akdeniz Oyunları’nda , 2016’da Letonya’nın başkenti Riga’da ve 2017′de Sırbistan’ın Novi Sad kentinde düzenlenen Avrupa şampiyonalarında  birincilik kürsüsüne çıkan Adar, son olarak geçtiğimiz ay Pariste düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalyaya uzanmıştı. Coşkun YAMAN(balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 122 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Şampiyon Meclis’te… için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

12 artı 7 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir