Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

İsmail Akçay’ın Şampiyonları

12 Eylül 2017

İzmir’de de Balıkesir’de de onlar kazandı.


TÜRK atletizminin efsane ismi, Balıkesirli ünlü maratoncu İsmail Akçay adına düzenlenen 9. Uluslararası Yol Koşusu bugün gerçekleştirilirken,  kadınlarda Esma Aydemir, erkeklerde Kenya’dan Kiplimo Kimutai birinci oldu.

9′ncu Uluslararası İsmail Akçay Yol Koşusu bugün Balıkesir’de gerçekleştirildi.  Büyük ilgi gören koşuya  79′u kadın, 9′u yabancı,383 atlet katıldı.

12 km’lik yarışta kadınlarda Esma Aydemir 43 dakika 44 saniyelik derecesiyle ipi en önde göğüsledi.  Kenyalı Betty Jemaita Chepkwony (44.22)  ikinci, Sebahat Akpınar (44.23)  üçüncü oldu.

Erkeklerde Kenya’dan Kimutai Kiplimo 37 dakika 04 saniyelik derecesiyle birincilik kürsüsüne çıktı. Saffet Elkatmış 37.18′le ikinciliği, Fas’tan Youssef Ben Hadi 37.30′la üçüncülüğü kazandı.

Yarışın şampiyonları Esma Aydemir ve Kimutai Kiplimo İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 5′incisi düzenlenen 9 Eylül Yarı Maratonu’ndan sonra Balıkesir’de de birinci olarak bir güne iki büyük zafer sıkıştırdı.

Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli maratonculardan Veli Ballı, 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kemal Turan da yarışı tamamlayan isimler oldu. Yine Türk atletizminin önemli isimlerinden Mehmet Terzi, Hamza Canavar da yarış için Balıkesir’e geldi. Yarışta birinci 4, ikinci 3, üçüncü 2 bin lira para ödülü kazandı. Çeşitli dallarda toplam 48 bin 500 lira ödül olarak dağıtıldı.

Ödülleri halk koşusuna da katılan Vali Ersin Yazıcı, AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İsmail Akçay ve Meksika Olimpiyatları maraton üçüncüsü Mike Ryan birlikte verdi. Coşkun YAMAN (balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 129 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

İsmail Akçay’ın Şampiyonları için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

5 artı 9 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir