Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Meksika’dan Balıkesir’e

12 Eylül 2017

Yarım asır sonra birlikte koştular.


1968 Meksika Yaz Olimpiyatları’nda maratonda üçüncü olan ve bronz madalya alan Yeni Zelendalı Mike Ryan 9′ncu Uluslararası İsmail Akçay Yol Koşusu’nun onur konuğu oldu. Mexico City’de 4′ncü olan İsmail Akçay‘ı geride bırakmayı başaran Ryan sempatik hareketleriyle büyük ilgi gördü.

76 yaşındaki Mike Ryan’la elele koşan 75 yaşındaki İsmail Akçay, ” Meksika’da birinci olan Etiyopyalı Mamo Wolde vefat etti. İkinci olan Japon Kenji Kimihara ameliyat olduğu için gelemedi. Mike Ryan’da bir ameliyat geçirmiş. İçlerinde en sağlamı, en genci, en yakışıklısı benim “ diye espri yaptı. Mike Ryan ise yıllar sonra İsmail Akçay’la bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Ryan ve Akçay, Japon Kimihara ile gelecek yıl 10. Uluslararası İsmail Akçay Yol Koşusu’nda buluşmak üzere sözleşti. Coşkun YAMAN (balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 261 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Meksika’dan Balıkesir’e için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

2 artı 14 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir