Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Balkes’e 22.500.-TL Ceza

25 Ocak 2018

Kulüp mü ödeyecek, sorumlusu mu?


Adana Demirspor maçının 17 kişilik kadrosunda 13 Türk futbolcu bulundurmadığı için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilen Balıkesirspor’a 22.500.-TL ceza kesildi.  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 25.01.2018 tarih ve 44 sayılı toplantısında almış olduğu kararda, “BALIKESİRSPOR BALTOK Kulübünün, 20.01.2018 tarihinde oynanan ADANA DEMİRSPOR – BALIKESİRSPOR BALTOK TFF 1. Lig müsabakasında, müsabaka isim listesinde Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna sahip en az 13 futbolcu yazılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 22.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,” karar verilmiştir denilerek kulübe tebliğ edildi.

“Müsabaka isim listesinde Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna ve yukarıdaki 2′nci maddenin b bendindeki şartlara sahip en az 13 futbolcu bulundurulması zorunludur. Listede Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna sahip olmayan en fazla 5 futbolcu bulundurulabilir” kuralına rağmen, 17 kişilik kadrosunda 12 Türk futbolcuya yer veren kırmızı-beyazlılarda, bu dikkatsizliğin sorumlusunun  22.500.- TL’lik  cezayı ödeyip ödemeyeceği merak konusu oldu.

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 997 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Balkes’e 22.500.-TL Ceza için 1 yorum yapılmış

  1. Giray hocam BALKES’lere hoşgeldiniz…Umarım sezon sonunda takıma kazandıracağınız başarınızla bu açığı kapatırsınız.

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

9 artı 3 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir