Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Nice yıllar Bal-Kes

6 Haziran 2013

Balıkesirspor 47. kuruluş yılını kutluyor. Balıkesirspor kulübü resmi sitesinden yaptığı açıklama ile 47. yılı kutlarken, taraftarlar da siteleri ve sosyal medya aracılığıyla kulübe olan sevgilerini dile getirip, kurucuları minnetle andı.,


Kırmızı Beyazlı kulüp, 6 Haziran 1966′da  Sırrı Yırcalı, Münir Yenal, İsmail İlşekerci, Op.Dr. Osman Doğanlarlı, Sebahattin Erdeniz, Hüseyin Baştuz, Mehmet Tiritoğlu, Reşit Kıpçak gibi tanınmış isimlerin de yeraldığı 19 kişi tarafından Balıkesirspor Gençlik Kulübü olarak kuruldu. İlk başkanı ise zamanın belediye başkanı da olan Hüseyin Baştuz’du. Kulübün kurulmasıyla birlikte kentte büyük bir bağış kampanyası başlatıldı. Kulübün renkleri anketle belirlendi. Kulüp logosunu ise 1967′de Erdoğan Güngören çizdi. Balıkesirspor’un resmi tescili 9 Haziran 1966 tarihinde 137 sicil numarasıyla yapıldı ve kulüp 1967-1968 yılında 2.Lig’de mücadele etmeye başladı.

1974-1975′de şampiyon olup 1.Lige çıkan Balıkesirspor, 2. Lig’de 2, 3.Lig’de 2  kez şampiyon oldu. 2000-2001 sezonunda amatör kümeye düşen kulüp, 5 yıl sonra 3. Lige, ardından 2. Lige ve bu sezonda 1.Lige yükselmeyi başardı. Coşkun YAMAN(balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 748 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Nice yıllar Bal-Kes için 5 yorum yapılmış

  1. nice yıllara BAL KES im seninle dogduk seninle olecegiz

  2. İyi ki doğdun, iyi ki varsın..İnşallah hep var olacaksın… Nice yıllara….

  3. Geçen uzun yıllar yarı Asıra yaklaşan acılarla yoğrulmuş, sevinçlerle coşulmuş, hüzünde ve sevinçte göz yaşları dökülmüş BALIKESİRSPOR iyi ki varsın. Ebediyete göçene kadar seninleyim ve taraftar olarak her zaman sevdanla yaşamaya devam edeceğim. Emeği geçen aramızdan sonsuzluğa uğurladığımız büyüklerimize Yüce Mevla'mdan rahmet, yaşamları devam edenlere sonsuz sevgi ve saygılarımı sunarım.
    BALIKESİRSPOR'um seninle nice yıllara hep beraber nice başarılara……

  4. Nice Nice yıllara kırmızı beyaz sevdam daha büyük başarılara ulaşmak niyetiyle…

  5. Asaf Güngören diyor ki:

    Teşekkürler balıkesirspor.web.tr, teşekkürler Coşkun YAMAN .Nice yıllara…

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

15 artı 8 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir