Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Muhteşem Tablo

4 Kasım 2013

Memleketim.

Memleketimi seviyorum.

Havasıyla, doğasıyla, tarihiyle, sokaklarıyla, sahilleriyle, yemekleriyle, türküleriyle, takımlarıyla, sporcularıyla…

Tüm spor dallarında başarılarıyla, üzüntüleriyle.

Sporun birleştiriciliğinin aksine aynı İlin kardeş takımları olduğumuz halde bugüne kadar bazı kışkırtıcılar; birbirimizi sevmek, destek olmak yerine gerilime ve hatta kavgaya sevk etmeye çalışmışlardı. Zaman zaman gündeme taşırlar, sanki keyif alırlardı.

Yıllar önce mesai arasında soğuk bir Çarşamba günü Ankara‘da destek için gittiğimiz bir Bandırmaspor maçında ” Balıkesirliler Derneği Başarılar Diler “ yazılı destek pankartımızı bile asılı yerinden zorla çıkarttırmışlardı.

Kırıldım, ama küsmedim.

Şükür şimdilerde bu anlayışların yok olduğunu görüyor, mutlu oluyorum.

Balıkesirspor maçlarına yine memleket takımımız Bandırmaspor taraftarlarının izlemeye , desteklemeye geldiklerini , kaybettiğimiz futbolcumuz Ali GÜNDOĞAN için “Acınız acımızdır” pankartı açtıklarını , maçta desteklediklerini okuyunca ne kadar keyif aldığımı anlatamam.

Buzların erimesi mi denir, hatanın anlaşılması mı denir ne denirse denilsin çok güzel bir gelişme. Ama zaten olması gereken de bu değil miydi?

Ve inanıyorum artık bu kardeşlik güçlenerek sürecektir, asla geriye dönüş olmayacaktır.

Zaten yıllardır tüm memleket takımlarımızın maçları öncesi başarı dilerken hep;

“Birlik olursak, birbirimize köstek değil destek olursak, kendi aramızdaki maçlar muhabbet içerisinde geçerse, hemşehri bir takımımızın daha üst lige terfisinden kıskançlık, hasetlik yerine, mutluluk hissettiğimiz, sevincini paylaşıp keyif duyumsadığımız zaman bizi kimse tutamaz. Her zaman birbirimizin yanında ,omuz omuza olalım. Tüm takımlarımıza üstün başarılar diliyor, farklı galibiyetler bekliyoruz… Haydi Balıkesirliler hep birlikte, elele, Her spor dalında , her kategorilerde daha üst liglere… Ankara memleket takımlarımıza deplasman değildir.

ifadesi ile gönülden paylaşırım.

Hepimiz aynı memleketin insanlarıyız. Önce Türk‘üz sonra Balıkesir‘li.

Bölücülük anlamında değil ama gündelik yaşamın stresi ve koşuşturmacasında sosyal bir destek, iyi günde muhabbet, kötü günde destek, aynı coğrafya, okul-mahalle arkadaşlığı, güçlü Vatan sevgisi, ortak dostlar, anılar, giyim tarzı, samimi çevre, aynı damak tadı, aynı takımlar ile daha bir farklı yaklaşırlar Balıkesir‘li hemşehriler birbirlerine. Zorla, silahla, rüşvetle değil içten gelen samimiyetle ve hayatın güzelliğinden oluşan duygusal zenginlikle.

Muhabbetle, dostlukla…

Zaten Ankara‘da Balıkesir‘lileri biraraya getirme, dernek çatısı altında toplama çabalarımdaki ısrarımdaki ana tema da hep bu oldu. “Biraraya gelmez”, “ceplerinde akrep vardır “ diye itham ediliveren Balıkesir’liler olarak biraraya da geldik, Derneğimizi de kurduk.

Sayın Valimizin önderliğinde 10.10.2013 ‘de Ankara‘da muhteşem  Balıkesir Tanıtım Günleri ile bir ilki de gerçekleştirdik.

Her şeyiyle bambaşka ve her günü dolu dolu geçen Balıkesir Tanıtım Günleri‘nde rengarenk formalı kare de bu açıdan çok farklı bir anlam içeriyor.

Bir anı olmaktan öte büyük bir mesaj içeriyor. Balıkesir‘imizin sporda da ne kadar zengin olduğunu, spora verdiği önemi ve memleket takımlarımızın omuz omuza duruşunu, dostluğu sergiliyor.

Tüm gün yoğun ve yorucu ortamın sonunda Balıkesir sevdalıları, 10.10.2013 için emek verenler, destekleyenler , kalkıp gelenler olarak geç vakit birarada yemek yerken sanatçı hemşehrimiz değerli Ali ÇAKAR Balıkesirspor forması ile fotoğraf çektirmek istediğinde forma sıkıntısı yaşandı.

“Bende var” derken hep yaptığım , yıllar önce Ege Günleri ‘nde Balıkesirspor-Bandırmaspor ile ilk yaptığımda eleştiriler de aldığım, yanyana omuz omuza astığım memleket takımlarımızın formaları aklıma geldi ve kalktım arabadan sadece Balkes formamızı değil tüm formalarımızı getirdim.

Sağolsun dostlarda kırmadılar muhabbetle hepimiz mevcut olan bir memleket takımı formamızı giyerek ve omuz omuza duruş sergiledik. Onlara da teşekkür ediyorum. Hepsini iyi tanıyorsunuz.

Soldan sağa; Bandırmaspor (Sıtkı SAHİL  T.Sanat Müziği Koro Şefi), Banvit (Turgut İNAL – Avukat), Bandırma Kırmızı (Prof.Dr.Abdullah SOYKAN- İl Kültür ve Turizm Müdürü), BEST (Servet CAMGÖZ- Ankara Balıkesirliler Derneği Başkan Yrd.), Balıkesirspor (Ali ÇAKAR- TRT İzmir Radyosu T.Halk Müziği Sanatçısı), Ayvalıkgücü (Burak GÜLTEKİN- Balıkesir Üni. Güz.San.Fak. Öğret. Görev.)

Elimde olan formalar bunlardı.

Her zaman söylediğim gibi;

Birlik olursak, Birarada olursak , birbirimize köstek değil, destek olursak, her spor dalında, bütün takımlarımızla bizi kimse tutamaz…

Bu açıdan yukarıdaki güzel resim tarihe geçecek nitelikte…

Elele, omuz omuza memleket takımları.

Hepsi bizim takımlarımız…

Tüm takımlarımıza, bütün maçlarında başarılar, farklı galibiyetler diliyorum.

Ankara‘dan en içten selam ve saygılarımla,

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 1.225 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Muhteşem Tablo için 1 yorum yapılmış

  1. Asaf Güngören diyor ki:

    Güzel bir tablo, yeter ki takiyye yapanlar olmasın. Bundan sonrasına bakalım .
    Herşey BALIKESİR için !

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

3 artı 4 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir