Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Bay Gol’e Vefa

19 Mart 2017

Osman Arpacıoğlu Balıkesir’deydi…


Türk futbolunun en büyük golcülerinden Osman Arpacıoğlu, eski takımları Balıkesirspor ve Mersin İdman Yurdu’nun maçını izlemek için Balıkesir’e geldi.

Balıkesir’de eski takım arkadaşları ve dostları ile özlem gideren 70 yaşındaki Arpacıoğlu, büyük ilgi gördü. Balıkesirspor Başkanı Feyyaz Çiftçi, 1977-1979 yılları arasında kırmızı beyazlı formayı giyen ve 9 Haziran 1979′da 2-2 sona eren Balıkesirspor-Fenerbahçe maçı ile futbola veda eden  Arpacıoğlu’na hizmetleri için bir plaket sundu ve adının yazılı olduğu formayı hediye etti.

Samsun Yolspor ve Hacettepe’de dikkat çeken,  Mersin İdman Yurdu’nda yıldızı parlayan Osman Arpacıoğlu, 1971-1977 yılları arasında Fenerbahçe’de oynadı ve 136 maçta 60 gol attı. Toplamda attığı 107 golle “Yüzler Kulübü”nün de üyesi olan Arpacıoğlu, Galatasaray’ın ve Türk futbolunun efsane ismi Gündüz Kılıç tarafından “bay gol” olarak adlandırıldı.  Milli formayı da 13 kez giyen Arpacıoğlu, 3 kez gol sevinci yaşadı. Coşkun YAMAN(balikesirspor.web.tr)


Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 573 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Bay Gol’e Vefa için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

5 artı 15 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir