Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Bal-Kes’in Umudu CAS’ta

1 Haziran 2017

FIFA’dan  transfer yasağı.


Balıkesirspor’a bir yıllık Süper Lig macerası ve futbolcu alacaklarının bir türlü ödenememesi pahalıya maloldu. 2014-2015 sezonunda 1′Lig’de şampiyon olup, Süper Lige çıktıktan sonra çok sayıda yabancı futbolcuyu transfer eden ancak paralarını ödemekte zorluk çeken Balıkesirspor’a FIFA’dan transfer yasağı geldi.

FIFA’nın kulüple sorunlu ayrılan Ante Kulusic, Ermin Zec, Coelho, Andre Santos ve Josip Tadic’in şikayet dosyalarını incelediği ve kulübe iki dönem transfer yasağı verdiği bildirildi.

Balıkesirsporlu yöneticiler yasak kararını doğrularken, “FIFA yaklaşık bir ay önce bize bu cezaları tebliğ ettiğinde Balıkesir ve İstanbul’daki avukatlarımızla CAS’a başvurduk. Zaten FIFA’ya giden bazı futbolcularla protokoller imzalamıştık. Ödemeleri de düzenli yapıyoruz. Bu nedenle kararın CAS’tan dönmesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu da Balıkesirspor’un yerli futbolculara alacaklarını ödememesi nedeniyle transfer tahtasını kapatmıştı.

CEZALAR SÜRPRİZ DEĞİL!

Balıkesirspor yönetimi 26 Nisan 2017′de Facebook hesabından yaptığı yazılı bir açıklama ile gelecek sezonla ilgili  kaygıları dile getirmişti. Yönetimin açıklamasında,  “Şehir olarak kenetlenip kulübümüze sahip çıkmazsak FIFA tarafından şu ana kadar karşılaşmadığımız puan silme, transfer yasağı, hatta küme düşürme gibi cezalar ile karşılaşabiliriz. Gün kavga etme günü değildir. Gün Balıkesirspor için birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenme günüdür” denilmişti.

YÜRÜYÜŞE GEZİ RÖTARI

Balıkesirsporlu taraftarların kulübün içinde bulunduğu mali zorluklara dikkat çekmek için yapacağı yürüyüş bir günlüğüne ertelendi.

Balıkesir Valiliği gezi olaylarının 4. yıldönümü nedeniyle yürüyüşün 2 Haziran’da saat 22.00′de  yapılmasına karar verdi. Coşkun YAMAN (balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 1.540 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Bal-Kes’in Umudu CAS’ta için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

5 artı 9 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir