Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Yırcalı’ya Çağrı…

19 Haziran 2017

“Best Balıkesir’i bu şehirden ve gençlerden koparmayın”


Spor Toto Basketbol Süper Lig’ine ilk yılında veda eden ve  1. Lig’den çekilme kararı alan Best Balıkesir’den bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmazken, basketbolseverler bu karardan vazgeçilmesini umut ediyor.

Dursunbey Atatürk Ortaokulu rehber öğretmeni Uğur Satılma, Best Balıkesir’in sponsoru, Best A.Ş’nin yönetim kurulu başkanı ünlü işadamı Rona Yırcalı’ya sosyal medyadan bir mektupla seslendi.

“Bilmiyorum farkında mısınız, şehrimizin takımı Best Basketbol kulübü sessiz sedasız elimizden alınıyor. Biz Dursunbey’den buna itiraz ediyoruz. eminim Balıkesirlilerde şehirlerinin takımlarına sahip çıkarlar” diyen  Satılma birbirinden ilginç değerlendirmelerde bulundu.

Öğrencileriyle birlikte maçları izlemeye geldiğini ve onlarla Best Balıkesir sayesinde iyi bir iletişim kurduğunu vurgulayan Satılma,  “Tuhaf ama takımımız ‘iyi’ olduğu için başarısız oldu. Yanlış okumadınız, iyi  olduğu için. Balıkesir’deki maçların birçoğunu ailemle birlikte izledim. Abartmıyorum hiç küfür duymadım. Tabii bu güzel ortam Best’e yaramadı. Eğer Best’in çirkef bir seyircisi olsaydı, şimdi bambaşka bir yerde olurdu olmasına ama biz ailemizle olur muyduk ? işte orası meçhul. Eğer başarı kriteriniz ligde kalmaksa, evet takım başarısız. başarıyı spor sevgisini topluma benimsetme, gençleri olumsuzluklardan uzak tutma olarak değerlendirirsek, işte o zaman kulübünüz çok ama çok başarılı…” diye yazdı.

İŞTE O MEKTUP

“Yazdıklarım Rona Yırcalı’ya ulaşır mı bilmem. en azından içimde kalmayacak” diyen Satılma’nın basketbolseverleri duygulandıran ve umutlandıran mesjaı  şöyle:

“Aldığınız bir kararla ilgili olarak Balıkesir Dursunbey’den gelen küçük bir itirazı dikkate alır mısınız? Tabii öncelikle neden itiraz ettiğimi kısaca anlatmak isterim. Umarım okuma sabrını gösterirsiniz.

Yaklaşık 11 yıldır Dursunbey’de rehber öğretmen olarak görev yapıyorum. Rehber öğretmen olduğum için çocuklara not verme gibi bir derdim yok. Onlarla birebir görüşmeler yapıyorum ve sıkıntı ya da heyecanlarını paylaşıyorum. Mesleğim açısından son yıllarda önemli bir keşfim oldu. O da hayatımın en önemli renklerinden olan spor sevgimi öğrencilerimle bir bağ olarak kullanmak… Artık birlikte basketbol oynadığım, Best Balıkesir üzerine konuştuğum öğrencilerimi çok daha kolay etkileyebiliyor ve yönlendirebiliyorum.

Dursunbey’e yolunuz düştü mü bilmiyorum. Merkezden oldukça uzak bir yerleşim. Ülkenin geri kalanında olduğu gibi spor denilince anlaşılan futbol. Daha doğrusu yakın bir zamana kadar böyleydi. Okulum tarafından hazırlanan ve Best Balıkesir Basketbol Takımının da iştirakçi olarak yer aldığı “ailenle kucaklaş, zararlı maddelerden uzaklaş” projesi ile gençleri basketbol sevgisi ile zararlı alışkanlıklardan uzak tutmayı planlamıştık. Proje öylesine başarılı oldu ki artık Dursunbeyli gençler zamanlarının önemli bir bölümünü  basketbol sahalarında geçirir hale geldi. Hatta bu ilgi nedeniyle yakında belediye bünyesinde bir basketbol kulübü kurulması bile gündeme geldi.

Aslında her şey Best Balıkesir Kulübü’nün yaptığımız çağrıya duyarsız kalmaması ile başladı. Normalde etki alanı çok da genişlemeyecek bir sosyal sorumluluk projesi Best Balıkesir’in katkısıyla bambaşka bir noktaya geldi. 26 Aralık 2015 tarihinde yapılan Best Balıkesir – Tofaş mücadelesine misafir olarak yer alan aileler bu güzel sporu keşfetti. Daha sonrasında Best Balıkesir takımının idmanına giden minik basketbol sevdalılarının heyecanı görülmeye değerdi.

BAŞARI

Bu yıl ilk kez Basketbol Süper lige yükselen Best Balıkesir’in küme düşmesinin size göre birçok sebebi olabilir. Yanlış transferler, yönetimsel kusurlar vb… Eğer bana soracak olursanız. Tuhaf ama takımımız ‘iyi’ olduğu için başarısız oldu. Yanlış okumadınız, iyi  olduğu için. Balıkesir’deki maçların birçoğunu ailemle birlikte izledim. Abartmıyorum hiç küfür duymadım. Tabii bu güzel ortam Best’e yaramadı. Eğer Best’in çirkef bir seyircisi olsaydı, şimdi bambaşka bir yerde olurdu olmasına ama biz ailemizle olur muyduk ? işte orası meçhul.  Eğer başarı kriteriniz ligde kalmaksa, evet takım başarısız. başarıyı spor sevgisini topluma benimsetme, gençleri olumsuzluklardan uzak tutma olarak değerlendirirsek, işte o zaman kulübünüz çok ama çok başarılı…

İŞTE İTİRAZIM!

Son günlerde büyük bir hayal kırıklığı yaşıyoruz. Best Balıkesir ile basketbol sevgisi aşıladığımız çocuklarımız, Dursunbey’den kafilelerle maçlara gelen basketbolseverler ve ben… Hayatımızın en güzel renklerinden birini elimizden aldınız. Oysa biz ligden düşen takımımızın yanında olmak için birbirimize söz vermiştik. Önümüzdeki yıl hiç üşenmeyecek takımımızı hiç yalnız bırakmayacaktık.

BEST İLK GÖZAĞRIMIZDI

Gidin diğer Balıkesir takımı destekleyin diyebilirsiniz. Ancak Best bizim ilk göz ağrımızdı, adı üstünde “en iyisiydi” bize en çok değer verendi, gönlümüzü çalandı. İşte bu yüzden uzun yılların emeğini bir çırpıda silmenizi kabullenemiyorum. Tabi ben sıradan bir öğretmen siz de koskoca Rona Yırcalı’sınız. Elbet sana mı kalmış diyebilirsiniz, sen anlamazsın bu işlerden diye çıkışabilirsiniz. Senin bilmediğin başka şeyler var gibisinde ayar da verebilirsiniz. Ama ben sıradan biri olarak verdiğiniz karara itiraz ediyorum!!!

RİCA!

Sizden son kez verdiğiniz kararı gözden geçirmenizi rica ediyorum. Bu takımı Balıkesir’den koparmayın. Bu güzel şehrin dört bir yanında basketbol sevgisi yeşermeye başlayan binlerce genç için bunu yapın. Eğer fikriniz değişirse eminim gelecekte hiç pişman olmayacaksınız.

Sevgilerimle… Coşkun YAMAN(balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 2.408 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Yırcalı’ya Çağrı… için 1 yorum yapılmış

  1. MT10 diyor ki:

    SAYIN HOCAM; BU SEZON KARESİ BASKET, TEKERLEKLİ BASKETBOL BAYAN FUTBOL VE VOLEYBOL TAKIMLARIMIZI SEYREDEBİLİRSİNİZ.. DESTEK BEKLEYEN BİRÇOK TAKIMIMIZ VAR.

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

13 artı 11 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir