Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Manchester’de Ama Dursunbey’i Unutmuyor

22 Haziran 2017

İlkay memleketinde hasret giderdi.


İNGİLTERE Premier Lig takımlarından Manchester City’nin ünlü futbolcusu  İlkay Gündoğan, tatili fırsat bilip, memleketi Balıkesir’in Dursunbey ilçesine geldi.

Balıkesir’de SSK binasını 28 milyon liraya satın alarak bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken İlkay, babası İrfan Gündoğan’la ilçedeki yakınlarını ziyaret etti. Ardından inşaatı tamamlanma aşamasına gelen stadı gezdi. İlkay’ı burada kendisi gibi Dursunbeyli olan Yüksek Seçim Kurulu Başkanı (YSK) Sadi Güven, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Dursunbeyspor Başkanı Yusuf Turhan ve Dursunbeysporlu futbolcular karşıladı. YSK Başkanı Güven, Alman milli takımı formasını da giyen yıldız futbolcuya Dursunbeyspor forması hediye etti. İlkay da imzaladığı 8 numaralı formasını Güven’e verdi.

Antrenman yapan futbolcularla sohbet eden İlkay Gündoğan, Dursunbeyspor’a ve ilçede futbolla ilgilenen gençlere katkıda bulunup, destek vermenin mutluluğunu yaşadığını vurguladı. Gündoğan, “Duyduğum kadarıyla Dursunbeyspor’dan Balıkesirspor’a giden oyuncuların sayısında artış var. Umarım onları Türkiye’nin, Avrupa’nın büyük kulüplerinde görme imkanımız olur” dedi.

Türkiye’ye geldiğinde İzmir’de yaşayan ailesi ile Dursunbey’deki akrabalarını mutlaka ziyaret ettiğini söyleyen İlkay Gündoğan, ” Dursunbey’de  olmaktan  mutluyum. İlçedeki arkadaşlarımla görüştüm. Kısa süre Türkiye’de olacağım, hemen dönmem gerekiyor. Herkesi görmek, selam vermek istiyorum. Biraz yorucu oluyor ama çok güzel geçiyor. Ailem İzmir’de oturuyor ama sık sık Balıkesir’e geliyorlar. Akrabalarım var, dedemler, dayımlar burada. Benim görevim tabii ki büyüklerimi ziyaret etmek. Zaman buldukça gelmeye çalışıyorum. Babam sağ olsun buradaki yatırımlara dikkat ediyor. Balıkesir için faydalı şeyler yapmak istiyorum. Yatırımlar devam edecek, düşünceler var ama net değil. İnşallah Balıkesir’i güzelleştiririz” dedi.

İlkay Gündoğan, daha sonra Aktif Yaşam Parkı’nda özel antrenörüyle günlük antrenmanını yaptı.

Anımsanacağı gibi İlkay Gündoğan, bir süre önce Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Mahalle Ligi’nde şampiyon olan takımları ve Balıkesir’den gelen protok üyeleri ile eşlerini İngiltere’de konuk etmişti.(balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 926 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Manchester’de Ama Dursunbey’i Unutmuyor için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

6 artı 4 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir