Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

TBL’de 3 Balıkesirli

6 Temmuz 2017

Basketbolseverler yaşadı.


Yeni sezonda Balıkesir’i TBL’de 3 takım temsil edecek. Türkiye Basketbol Ligi’ne düşen Best Balıkesir Basketbol Kulübü , BEST A.Ş’nin isim sponsorluğundan çekilme kararı almasının ardından yoluna Balıkesir Basketbol olarak devam edecek. Basketbolseverler, Balıkesir Basketbol ile birlikte Karesispor ve Bandırma Kırmızı’yı izleme ve destekleme şansı bulacak.

Balıkesir Basketbol Kulübü Başkanı Gafur Çoymak, kulübün yarışma haklarının birbaşka kulübe devredileceği iddiaları sonrası merakla beklenen açıklamayı nihayet yaparken,  yola devam kararı aldıklarını ve 2017-2018 sezonu öncesi Türkiye Basketbol Ligi’ne katılım şartlarını yerine getirdiklerini müjdeledi. Çoymak, yerel ve ulusal anlamda sponsorluk desteği için birçok tanınmış  isim ve markayla sponsorluk görüşmesi yapacaklarını açıkladı.

Balıkesir Basketbol Kulübü’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

” 2004 yılından beri faaliyetlerini Balıkesir’de sürdüren kulübümüz, 2007-2008 sezonundan itibaren BEST A.Ş’nin sponsorluğunda Balıkesir’i adeta bir basketbol şehri haline getirmiştir. BEST A. Ş.  ile gerçekleştirilen sponsorluk birlikteliği bugün itibariyle sonlanmıştır. Kulübümüz bundan sonra faaliyetlerine Balıkesir Basketbol Kulübü olarak devam edecektir.

2017-2018 sezonu Türkiye Basketbol Ligi’ne katılım şartlarını yerine getiren kulübümüz yerel ve ulusal anlamda sponsorluk desteği için birçok tanınmış  isim ve markayla sponsorluk görüşmesi yapmayı planlamaktadır. Bu görüşmelere istinaden tam bir basketbol şehri olan Balıkesir’in arzuladığı bır takım için çalışmalarımıza en kısa sürede başlayacağız. Ayrıca Balıkesir’in basketbol şehri olmasında ve Balıkesir’de basketbolun bu seviyeye gelmesinde çok büyük emek ve katkıları olan, 2007 yılından beri bize her türlü desteği veren  BEST A.Ş ve yönetim kurulu başkanı Sayın Rona Yırcalı‘ya teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız”

BİR AÇIKLAMA DA BEST A.Ş’DEN…

Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş (BEST) yazılı bir açıklama ile görevini yaptığı inancı ile isim sponsorluğundan çekilme kararı aldığını duyurdu. “Yırcalı satmıyor, Basketbol Balıkesir’de kalıyor” başlığıyla yapılan açıklama şöyle:

“2007-2008 sezonunda Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş sponsorluğu ile başlayıp, yakaladığı yüksek başarı grafiği ile bölgesel ligden TB2L’e yükselen ve bu ligde Federasyon Kupası Şampiyonluğunu kazanan Best Balıkesir Basketbol Kulübümüz geçen sezon Basketbol Süper Ligi’nde (BSL) mücadele etmiştir.

Bugüne kadar BEST A.Ş’nin sponsorluğunda başarı ile yürütülen çalışmalar sayesinde kulübümüz Balıkesirimiz’in adını Türk Basketbol camiasında tanıtmış ve ilimiz Süper Lig müsabakalarına ev sahipliği yapmıştır.

Bu büyük organizasyonda şimdiye kadar yapılan ve Balıkesir’e mal olan bu çalışmada, BEST A.Ş görevini yaptığı inancı içinde isim sponsorluğundan çekilme kararı almıştır.

Bu 10 yıllık serüvenimizde desteğini bizden esirgemeyen ve şehrimizde bir dönem unutulmaya yüz tutmuş bu sporu hayallerimizin çok ötesinde sahiplenen tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Önümüzdeki sezon TBL’de Karesispor ile beraber şehrimizden iki takımın derbi heyecanı yaşatacaklarına ve bu ligde başarılı olacaklarına da inancımız tamdır.Her iki takımımıza çekişmeli, heyecanlı ve ilimizin tanıtımı bakımından önemli olan bu mücadelelerinde şimdiden başarılar dileriz” Coşkun YAMAN (balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 1.207 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

TBL’de 3 Balıkesirli için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

13 artı 12 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir