Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Başpehlivan Balaban Balıkesir’de

18 Temmuz 2017

Pehlivanlar diyarında bir başpehlivan.


Kırkpınar’ın son Başpehlivanı İsmail Balaban, “pehlivanlar diyarı” Balıkesir’i ziyaret ederken,  “Üstüste 3 kez başpehlivanlığı kazanıp, altın kemerin sahibi olmak istiyorum ” dedi.

KIRKPINAR’ın son başpehlivanı İsmail Balaban bugün Balıkesir’de Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Ahmet Edip Uğur‘u ziyaret etti.  Balaban, Büyükşehir’le birlikte Karesi Belediyesi’nin Kırkpınar’da başarılı olan Balıkesirli pehlivanları ödüllendirdiği törene de katıldı.

Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin Avlu’daki binasında gerçekleştirilen törende konuşan 656′ncı tarihi Kırkpınar güreşlerinin Başpehlivanı İsmail Balaban, ” Kırkpınar’da birincilik bu yıl bana nasip oldu. Çok çalışmıştım. 2013 yılından sonra yeniden Kırkıpınar’da başpehlivan olmanın gururunu yaşıyorum. Üstüste 3 kez başpehlivanlığı kazanıp, altın kemerin ebedi sahibi olmak istiyorum.Bunun için çalışmalarımı sürdüreceğim “ dedi.

Ata sporu güreşe Balıkesir’in sahip çıktığını belirten Balaban, Büyükşehir ve Karesi belediyesinin katkıları ile Balıkesirli Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet adına düzenlenen Kurtdereli Yağlı pehlivan güreşlerinin de son yıllarda en önemli organizasyonlardan biri haline geldiğini vurguladı.

“BİR GÜREŞÇİYE BİR FUTBOLCUYA VERDİĞİMİZ ÖNEMİ VERMELİYİZ”

Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği başkanı da olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise Antalyalı başpehlivan Balaban’ın bir kez daha kutlarken şöyle konuştu:

” İstiyoruz ki yağlı güreşler sevilsin, takdir edilsin.  Eğer yağlı güreşe iltifat çok olursa ona göre seyircisi bol olursa, yağlı güreşçilerimizi desteklersek maddi ve manevi, gençlerimiz futbolcuların isimlerini ezbere bildiği gibi bizim yağlı güreşçilerimizin ismini de ezbere bilir. O zaman yağlı güreşleri ve ata sporumuzu hak ettiği noktaya taşırız. Bir futbolcuya verilen önem kadar yağlı pehlivanlarımıza da değer verip desteklediğimiz zaman ata sporumuzu dünyaya tanıtırız. Ata sporumuzu geleceğe taşırız”

“BİZDE BAŞPEHLİVANLAR ÇIKARTACAĞIZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un  minder güreşinde de hem A takımının hem de genç takımın Süper Lig’e çıktığını anımsatan Başkan Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yağlı güreşte de verdiğimiz destekle Balıkesirli gençler Balıkesir’in ismini duyurmaya başladı. Pehlivanlar diyarı Balıkesir’den inşallah Mehmet Ali Yağcılar gibi, Kurtdereli Mehmet Pehlivanlar gibi, Sabri Acar’lar gibi, Magirus’lar ( İbrahim Gümüş) gibi, Saffet Kayalı’lar gibi başpehlivanları çıkartıp güreştireceğiz. Güreşçiler merak etmesin, yağlı güreşlere tam destek vermeye devam edeceğiz”

BAŞKANLARDAN ALTIN

Tören sonunda Başkan Uğur ile birlikte Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban, teşvik birinci boy üçüncüsü Burhan Karabulut, teşvik ikinci boy şampiyonu Mahsun Bilgiç, Ayak Boyu birincisi  İhsan Derin, Büyük Ortaboy üçüncüsü Gökhan Öz‘e madalya ve altınları takıldı. Coşkun YAMAN(balıkesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 837 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Başpehlivan Balaban Balıkesir’de için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

13 artı 3 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir