Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Sıra UÇK’da…

31 Temmuz 2017

Bal-Kes’te yeni hedef.


TFF 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor’da Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS),  FIFA’nın verdiği iki dönem  transfer yasağı ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı vermesi ve yasağı geçici olarak durdurmasının ardından gözler Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na (UÇK) çevrildi.

Balıkesirspor Başkanı Remzi Boncuk, transfer yasağının resim olarak kaldırıldığını ancak yeni transfer yapabilmeleri için Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’ndaki (UÇK) dosyaların da kapatılması gerektiğini açıkladı. Futbol Federasyonu’ndan UÇK’daki futbolcular ve alacakları ile ilgili tek tek bilgi isteyeceklerini belirten Boncuk, şunları söyledi:

” Balıkesirspor için resmi ve fiili diyebileceğimiz transfer yasağı vardı. FİFA’nın verdiği iki yıllık resmi transfer yasağı CAS’tan döndü. 7 Eylül’de görülecek davada da olumlu bir karar çıkacağına inanıyorum. CAS’ın verdiği yürütmeyi durdurma kararı bu dava öncesi bizi umutlandırıyor. Resmi transfer yasağının yanında bir de fiili durum var. Yeni transfer yapabilmemiz için TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na giden futbolcularla ilgili dosyaları da kapatmamız gerekiyor. Bunun için federasyondan ve kuruldan bu dosyalarla ilgili tek tek bilgi istedik. Şu an için 9 milyon liradan bahsediliyor ancak futbolculara ödenecek kesin miktar federasyondan yazı gelince ortaya çıkacak. Futbolcunun bir alacağı varsa belli bir süre geçince 5′e çıkabiliyor. Futbolcularla, avukatlarıyla tek tek görüşüp, anlaşarak, bu dosyaları da kısa süre içinde kapatmayı hedefliyoruz”

UÇK’ya başvuran futbolcular arasında Türk oyuncularla birlikte Balıkesirspor’dan sonra Süper Lig’de oynamaya devam eden Ante Kulusic ve Ermin Zec‘in de bulunduğunu açıklayan Boncuk, “Transfer için 8 Eylül’e dek süre var. En kısa zamanda UÇK’daki sorunu çözüp, takıma takviyeler yapmak istiyoruz. Ancak bunun için kaynak da yaratmamız gerekiyor. Çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu. Coşkun YAMAN(balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 1.028 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Sıra UÇK’da… için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

6 artı 12 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir