Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Balıkesir Basketbol, TBL’den Çekildi

5 Ağustos 2017

Best Balıkesir tarih  oldu…


Tarihinde ilk kez mücadele ettiği Spor Toto Basketbol Ligi’nde tutunamayan ve Türkiye Basketbol Ligi’ne düşen Best Balıkesir Basketbol Kulübü ligden çekilme kararı aldı.

BEST A.Ş’nin sponsorluktan çekilmesinin ardından Balıkesir Basketbol Kulübü olarak yoluna devam edeceği açıklanan kulübün olağan genel kurulu bugün tüzük değişikliği ve seçim gündemiyle Best A.Ş. toplantı salonunda  yapıldı.

Kongrede kulübün adı Balıkesir Basketbol Kulübü Derneği olarak değiştirildi.

Yeni yönetim ise Serkan Sayan başkanlığı’nda oluştu. Sadettin Eker, Hüseyin Karaduman, Cengiz Uyguner, Alper Tanır, Şule Karaduman ve Selda Çavdar yönetim kuruluna seçildi. Başkan Gafur Çoymak kongreye katılmasına karşın yeniden aday olmadı ve liste çıkarmadı.

Yönetim kurulu ilk toplantısında  Türkiye Basketbol Ligi’nden çekilme kararı aldı. Karar Türkiye Basketbol Federasyonu’na da resmi yazıyla bildirildi. Dernek yönetim kurulunun önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği olağanüstü genel kurulla  tasfiye kararı alacağı ve kulübün faaliyetlerine son vereceği bildirildi.

Balıkesir Basketbol Kulübü Derneği Genel Sekreteri Hüseyin Karaduman, Best A.Ş’nin sponsorluktan çekilmesinin ardından Başkan Gafur Çoymak’ın tüm çabasına karşın yeni bir sponsor bulamamasının bu kararda etkili olduğunu savundu. Çoymak’ın 143 Best çalışanının kulüp üyeliğinden istifasını istediği ancak bunun da kabul görmediği öğrenildi.

Gafur Çoymak ise bu kararla birlikte asıl kaybedenin Balıkesirli basketbolseverler olduğunu ve  yeni sezonda iki takımı birden izleme şansını kaybettiğini belirtirken, “Bu konuda takdiri kamuoyuna bırakıyorum” dedi. Coşkun YAMAN(balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 944 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Balıkesir Basketbol, TBL’den Çekildi için 1 yorum yapılmış

  1. MT10 diyor ki:

    NE OLMASI BEKLENİYORDU. BEST GİBİ BİR MARKA, KENDİNİ DAHA FAZLA HARCATMADI. Buraya kadar. bundan sonra yolları birleşmez.

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

8 artı 5 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir