Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Bir Sezonu Daha Devirdik

21 Mayıs 2017

Memleket hasreti ve sevgisiyle Ankara’da yıllardan beri “Ankara memleket takımlarımıza deplasman değildir ” diye söylüyor, yazıyor, hemşehrilerimizi toparlamaya çalışıyorum.

Tüm memleket takımlarımızı, her spor dalında gönülden desteklemeye çaba sarfediyor, Ankara’ya maç için gelenlere destek vermeye Balıkesirliler Derneğimizle azami gayreti gösteriyoruz.

Bir sezonu daha sonlandırdık;farkında olmadan bir yaş daha yaşlandık.

Şöyle bir geriye bakınca eski dönemlerin isimlerini, oyuncularını, hatta kurallarını bile nasıl tarih  gibi hatırlıyoruz. Zaman geçiyor, biz puanlarla avunurken.

Evet bir sezonu daha bitirdik.

Balıkesirsporumuz üst lige çıkamadı, 8. sırada  tamamladı, ümidimiz seneye kaldı.

Güzel maçlar çıkarmıştı, üst takımları zorlamış, ilk 6 takım arasına girme mücadelesi vermişti ama hakemlerin de etkisiyle son haftalarda bıraktı. Olsun genç oyuncular kazanım oldu.

Can Hocamızı ve ekibini kutluyoruz.

***

Süperlig ‘de mücadele eden Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol takımımız başarılı maçlar çıkardı, üst sıralarda yer aldı, üst elemeleri az farkla kaçırdı.

Diliyoruz  seneye Şampiyonluğu görecektir.

BEST Basketbol takımımız geçen sezon çıkmayı başardığı Süperlig’de şanssızlık sonucu tutunamadı, 1.lige dönüyor. İnşallah yeni sezonda tekrar layık olduğu tere çıkaracağız.

Bandırmasporumuz geçen yıl terfi ettiği 1.lig de güzel sonuçlara, lideri 5 farkla yenmiş olmasına karşın şanssızlık bu sene eski yerine döndü. İnşallah  yeni sezonda tekrar geri gelecektir.

Bayan Basketbolda gururumuz Edremit Belediyesi Gürespor Bayan Basketbol takımımız çok iyi götürdüğü lig ve kaldığı üst elemelere  karşın Kırçiçeği Bodrumspor’ a iki maçta da yenilerek elendi. Ankara’da Orman Gençlik ve TED Maçlarında yalnız bırakmadığımız takımımızı  2017- 2018 sezonunda da destekleyecek, layık olduğu Süperlig’ de göreceğiz.

Basketbol Süper liginin güçlü takımlarından Banvit’imiz  FİBA Avrupa Liginde  finali kaybederek 2. olma başarısını gösterdi. Türkiye’de ligi 5 . sırada bitirdi. Kutluyor, gelecek sezonda yurt içi ve yurt dışı Şampiyonluklar diliyoruz. TED Maçında yalnız bırakmadığımız takımımızla her zaman beraberiz.

Önceki sezonun üst elemelere kalma başarısı gösteren ama bu sezon aynı hızı göstermeyen Büyükşehir Belediyesi  Bayan Voleybol Takımımız  A grubunu 6 . sırada tamamladı. İnşallah gelecek sezon yine elemelere kalacak ve Süper lige terfi keyfini yaşatacaktır.

Basketbol 1.Lig üst eleme maçları oynayan Karesispor Erkek Basketbol  takımımız bir farkla son Orman maçını kaybedince ümidimiz son Antalya maçına kaldı. Ümitliyim, güveniyorum. kazanacağız ve 1.Lig ‘de 2 takımımız olacak. Ormanspor maçlarında salonu inletmiş, birisinde galip göndermiştik.

Başarıyla götürdüğü sezonun ardından 1 puan farkıyla1.Lige çıkmayı kaçıran Bandırmaspor Bayan Hentbol takımımızı kutluyor, yeni sezonda başarılar ve üst lige terfi diliyoruz.

Ankara’da finallerde 3 gün üst üste maçlarında destek vererek şampiyonluğunu kutladığımız Bigadiç Belediyesi, Erkek Voleybol takımımız ilk sezonunu kazasız tamamladı. Ziraat ve PTT maçlarında beraber olduğumuz takımımıza gelecek sezonda daha iyi sonuçlar ve başarılar diliyoruz.

***

Tüm takımlar bizim takımlarımız.

Hepsinin çok başarılı olmalarını tüm kalbimizle diliyor, elimizden geldiğince destek olmaya da çalışıyoruz.

Boluspor Balıkesirspor maçı için yolda termometrenin -14 ü gösterdiği Aralık ayında Bolu’ya gitmiş, 3 puanla göndermiştik Balkesimizi.

Ankara’daki tüm maçlarında bütün takımlarımızı takip etmeye destek olmaya devam edeceğiz.

Pazara kadar, kupayı kaldırana kadar değil, tabutumuz kaldırılana kadar Balıkesirliyiz,

Bütün memleket takımlarımızı desteklemeye devam edeceğiz.

***

Bu yıl olmadı, seneye.

Gönlümüz hep beraber.

Ankara memleket takımlarımıza hiçbir zaman dış saha olmayacaktır.

Küme çıkılsa da düşülse de.

Ankara’dan tüm takımlarımıza, sporcu kardeşlerimize, yöneticilerimize, bütün  hemşehrilerimize en içten selam ve saygılarla.

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 762 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Bir Sezonu Daha Devirdik için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

12 artı 2 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir