Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Borç Azaldı, Kasada Para Var

8 Temmuz 2017

Başkan Çiftçi’den giderayak açıklama…


Balıkesirspor Başkanı Feyyaz Çiftçi, kulübün borcunun 21,5 milyon liraya indiğini

açıklarken, “Nasıl bir kulüp devraldığımızı düşününce bu vaziyette bir kulüp teslim etmek bizim için büyük bir onur kaynağıdır.Ümit ediyorum ki yeni dönem, Balıkesirspor’un kalıcı gelir kaynaklarına kavuştuğu, FIFA dosyalarının kapatıldığı ve kulübümüzün kendi ayakları üzerinde durmasının sağlandığı bir dönem olur” dedi.

10 Temmuz’da gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurulla birlikte bayrağı Remzi Boncuk’a devretmeye hazırlanan Balıkesirspor Başkanı Feyyaz Çiftçi, kongre kararı almalarının ardından göreve yeni başlamış bir yönetim kurulu gibi çalışarak, çok önemli işler yaptıklarını söyledi. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Çiftçi, şu bilgileri verdi:

” Mevcut kadromuzu korumak adına kadromuzdaki tüm futbolcularımıza alacaklarını son kuruşuna kadar ödedik. Sözleşmesi biten oyuncularımızla sözleşme yeniledik. Kulübümüzde halen çalışmakta olan ya da geçmiş dönemlerde ayrılmış olan tüm personelimize, teknik heyetlerimize ve alt yapı hocalarımıza bir önceki yönetimden kalan alacakları da dahil olmak üzere tüm alacaklarını ödedik 2014-2015 sezonundan kalan Tomislav Glumac’ın RNK Split Kulübü’nden kiralama bedelini ödeyerek FIFA’ dan ihtarı çekilen, 6 puan silme cezasını ortadan kaldırdık. FIFA’nın bir üst mahkemesi gibi düşünebileceğimiz CAS için gerekli ödemeleri yapıp transfer yasağının kaldırılması için gerekli başvuruyu yaptık. Tüm vergi ve sigorta borçlarımızı ödedik. Tüm haciz ve icra dosyalarımızı kapattık. Önümüzdeki sezonun malzemelerini temin ettik ve kamp organizasyonunu yaptık. Tüm bunlar için bu süre zarfında ödediğimiz rakam yaklaşık olarak 8,5 milyon TL dir”

Bu paranın yaklaşık olarak 7,5 milyon lirasının kulübün TFF, yayın, İddaa gibi kendi gelir kalemlerinden sağlandığını açıklayan Çiftçi, ” Geçen sezonun ikinci yarısından itibaren bankalarla yaşadığımız teknik bir sorundan dolayı bu parayı kullanabilme imkanımız olmamıştı. Bu sorunu aşmamıza büyük katkı sağlayan milletvekilimiz Ali Aydınlıoğlu’na çok teşekkür ediyorum. 1 milyonluk kısmı Büyükşehir Belediyemizin bir kuruluşu olan Baltok firmasının sponsorluğu vasıtasıyla sağlanmıştır. Bu sponsorluğu sağlayan Büyükşehir Belediyemize de teşekkür ediyorum” dedi.

BORÇ AZALDI

Balıkesirspor’un FIFA ve TFF’de Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nda karara bağlanmış borçları dışında kayda değer bir borcu kalmadığını belirten Çiftçi, açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

“En son yaptığımız basın toplantısında kulübümüzün borcunun 30 milyon TL nin altında olduğunu belirtmiştim. Son bir ay içerisinde yapmış olduğumuz ödemelerle borcumuz şu an itibarıyla 21,5 milyon TL civarındadır. Biz bugüne kadar kulübümüzün her puanını namus bilip silinmemesi için büyük çaba sarfettik. Yönetimi devretmeye hazırlandığımız şu günlerde kadromuzu koruyabilmek için ve kulüpte bir yönetim zaafiyeti oluşmaması için azami çaba sarfettik. Kulübümüzün önümüzdeki sezonlarda herhangi bir puan silme cezasıyla karşılaşmaması için FIFA nezdinde karara bağlanmış olan borçlarının ödenmesi gerekmektedir. Yine mevcut transfer yasağının kaldırılması kararı için de bu borçların yapılandırılıp ödenmesi çok olumlu olacaktır”

CEZALAR KULÜBE BAĞIŞ OLDU

Yönetim kurulu üyelerinin  bireysel olarak aldıkları para cezaları kadar rakamı kulübe bağış yaptıklarını da açıklayan Çiftçi, bir yerel gazetede “100 bin küsurluk cezayı cebinizden mi ödeyip gidiyorsunuz yoksa bu para Balıkesirspor’un kasasından mı ödendi?” diye soran gazeteciye de  tepki gösterdi. Çiftçi, bağış makbuzlarını da Facebook sayfasında yayınlayıp, “Senin aklının kantarı yetmez bizim Balıkesirsporluluğumuzu tartmaya” diye yazdı.

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 1.491 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Borç Azaldı, Kasada Para Var için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

12 artı 2 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir