Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Pistlerin Efe’si

13 Temmuz 2017

Ali Efe Yeğin zirveden inmiyor.


Balıkesirli motosikletçi Ali Efe Yeğin, son dönemde birbiri ardına önemli başarılara imza atarken, hedefini dünya şampiyonluğu olarak belirledi.

Ailesinin de yönlendirmesiyle çok küçük yaşlarda motosiklet sporuna başlayan Yeğin, 13-14 yaşlarında antrenman yarışlarına çıkmaya başladı. 16 yaşında bacağı kırılmasına karşın bu spordan kopamayan Yeğin, iki yıllık aranın ardından yeniden pistlere döndü. 600 cc sınıfında  6 kez Türkiye Şampiyonu olan Yeğin, 2016′da Bulgaristan ve Romanya’da düzenlenen şampiyonalarda önemli dereceler yaptı.

Yunanistan’ın Seres kentinde 7- 9 Temmuz tarihlerinde düzenlenen BMU Avrupa Pist Şampiyonası’na katılan ve yine 600 cc sınıfında yarışan başarılı sporcu, 13 etaptan oluşan yarışın 9 etabından 8′ini birinci tamamladı. Yeğin bu başarısıyla birlikte 2018′de yapılacak Dünya Şampiyonası’na katılmayı garantiledi.

Yurt içi ve dışındaki  başarılarını arttırarak sürdürmek istediğini vurgulayan Ali Efe Yeğin, kendisine her konuda destek sözü veren Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ile özel antrenmanlar yapacağını söyledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde zabıta olarak çalışan başarılı sporcunun eşi Bener Yeğin de motosiklet sporu ile ilgileniyor.

BAŞKAN’DAN KUTLAMA

Ali Efe Yeğin, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile Avlu Sergi Salonu’nda bir araya geldi. Kazandığı kupalarla bugüne kadar katıldığı yarışlar hakkında  bilgi veren Yeğin, desteği için Başkan Uğur’a teşekkür etti. Milli motosikletçiyi kutlayan ve yeni turnuvalarda başarı dileyen Uğur, spora ve sporcuya desteklerinin süreceğini söyledi. Coşkun YAMAN(balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 207 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Pistlerin Efe’si için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

6 artı 15 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir