Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

İlk Hedef UÇK Dosyaları

29 Ağustos 2017

Bal-Kes’te uzlaşma arayışı sürüyor.


BALIKESİRSPOR Baltok, Altınordu galibiyeti ile yeni bir sayfa açarken, yönetim kurulu da transfer tahtasını açmak için Uzlaşma Çözüm Kurulu’ndaki (UÇK) dosyaları kapatmaya çalışıyor.

UÇK’daki dosyalar konusunda önemli ilerlemeler sağladıklarını açıklayan Balıkesirspor Baltok Başkanı Remzi Boncuk, “Kurula başvuran futbolcularla ve avukatlarıyla tek tek görüşüyoruz. Futbolculara alacaklarını tek seferde ödemek yerine vadelere yaymaya ve taksitlendirmeye çalışıyoruz. Bu konuda önemli ilerlemeler sağladığımızı söyleyebilirim. Bu paraları ödemek için kaynak sağlamaya çalışıyoruz. 7 Eylül’de CAS’ta görülecek duruşmaya kadar bu konudaki çalışmalarımız sürecek. Tabii bunu yaparken içerideki ödemeleri de düzenli bir şekilde yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Anımsanacağı gibi geçtiğimiz sezon yabancı futbolcuların başvuruları sonrası FIFA tarafından Balıkesirspor Baltok’a  transfer yasağı getirilmiş, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), kulübün  itirazı üzerine  transfer yasağını geçici olarak kaldırmıştı.  Kırmızı beyazlı kulübün dava tarihi olan 7 Eylül’e dek transfer yapabileceği açıklanmıştı. Ancak  transfer tahtasının açılması için UÇK’daki dosyaların da çözüme kavuşması gerekiyor.

BAŞKAN UMUTLU

“Altınordu galibiyeti ile üzerimizdeki kara bulutları dağıttık” diyen Başkan Boncuk üst sıraları hedeflediklerini söyledi. Boncuk, ilk 3 hafta ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Lige 2 şanssız maçla başladık. Adana Demirspor karşısında galibiyeti hak ettik ancak tartışmalı bir penaltı ile galibiyetten olduk. Erzurumspor karşısında dramatik bir mağlubiyet aldık. Altınordu derbisinde geri düşmemize karşın mücadeleyi bırakmadık ve ilk galibiyetimizi aldık. Oyuncularımızın bu performansını da karşılıksız bırakmadık ve 6 bin lira olan galibiyet primini 9 bin liraya çıkardık. Doğru oyunu oynadıkça başarı gelecektir. Sabırlı olmak lazım. Şimdi milli maç arası var. Bu arayı en iyi şekilde değerlendirip, ilerleyen haftalarla birlikte üst sıralar için mücadele edeceğiz” Coşkun YAMAN(balikesirspor.web.tr)

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 844 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

İlk Hedef UÇK Dosyaları için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

15 artı 10 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir