Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Balkes’i Santos ve Nuno Yakmış!

21 Eylül 2017

Andre Santos ‘un 586.000 Euro, Nuno Cuelho ‘nun 1.203.000 Euro alacaklarına ilişkin ödemeler problem yaratmış.


TFF Kulüp Lisans Kurulunun Balıkesirspor da dahil 8 kulübün 3′er puanını silmesi üzerine Balıkesirspor Baltok Kulübü açıklama yaptı. Konu hakkında Tahkim Kuruluna itirazda bulunacaklarını belirten açıklamada şu görüşlere yer verildi.

“Dün toplanan TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında yapmış olduğu değerlendirme sonucunda kulübümüzün 3 puanının silinmesine karar vermiştir.

Bilindiği üzere Ağustos ayı içerisinde kulübümüz adına yapılan açıklamada ulusal kulüp lisansına ilişkin istenen kriterlerin yerine getirildiği ve nihai açıklamanın Futbol Federasyonu tarafından Eylül ayı içerisinde yapılacağı belirtilmişti. Yeni yönetimimiz ilk iş olarak Temmuz ayında federasyondan alınan bilgilere göre kulüp lisansa engel borçları kapatmış ve daha sonra transfer yasağına engel borç ödemelerini gerçekleştirilerek transfer yapma imkanı bulmuştur.

Yaklaşık 2 aylık süreçte futbolculara ve kulüplere toplam 12.500.000 TL’lik geçmiş dönemlerden kaynaklanan borç ödemesi yapılarak problemli 34 dosyadan 27 tanesi kapatılmıştır. Ayrıca güncel futbolcu alacakları, primler ve cari dönem harcamaları için de 2.500.000 TL olmak üzere bu kısa dönem içerisinde yapılan toplam ödeme tutarı 15.000.000 TL’dir.

Ancak biz kulüp lisansına ilişkin mali kriterleri yerine getirdiğimizi düşünürken 16 Eylül Cumartesi gecesi kulübümüze gönderilen yazıda , Süper Lig’de mücadele ettiğimiz dönemde takımımızda oynayan Andre Santos (586.000 Euro) ve Nuno Cuelho ‘nun (1.203.000 Euro) alacaklarına ilişkin ödemelerin yapılması halinde kulüp lisansına ilişkin mali kriterlerin yerine getirilmiş olacağı belirtilmiştir. Bu borçlar kulübümüz tarafından bilinmekle birlikte Temmuz ayında federasyonla yapılan görüşmelerde lisansa engel borç olarak karşımıza çıkmamıştır. Bu iki dosya ayrıca şu anda FIFA disiplin komitesindedir ve oradan da bir ceza gelme riski vardır.

Takdir edileceği üzere 2 gün içerisinde yaklaşık 7.500.000 TL’lik ödemenin gerçekleştirilmesi imkanı olmadığından kulübümüz tarafından Kulüp Lisans Kurulundan 45 gün ek süre talep edilmiştir. Daha önce Mart 2017 ve Temmuz 2017 tarihlerinde 2 kez uzatma alındığından dolayı bu talep kabul görmemiş ve puan silme cezası ile karşılaşılmıştır.

Cezanın kaldırılmasına ilişkin Tahkim Kurulu’na gerekli itirazlarda bulunacağız. Özellikle Andre Santos dosyası 2017 yılında kesin karara bağlandığından bu yılın kulüp lisansına engel teşkil etmemektedir. Umarız itirazımız olumlu sonuçlanır. İtirazımız olumsuz sonuçlansa bile takımımızın kapasitesi silinen bu 3 puanı telafi edecek güç ve seviyededir.

Kulübümüzün borçlarını sıfırlayarak sağlıklı bir mali yapıya kavuşturma amacında olan yönetimimizin kalan borçlarla ilgili görüşmeleri halen devam etmektedir. Her an başka sorunlara yol açabilecek kalan borçları da ödeyebilmek için büyük bir çaba sarfediyoruz. Yönetim olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Balıkesirspor’umuzun çıkarları doğrultusunda hareket edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Saygılarımızla.”


Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 1.299 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Balkes’i Santos ve Nuno Yakmış! için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

8 artı 5 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir