Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Devam Ediyor

14 Ekim 2017

Diego Ulıssı Turkuaz mayonun yeni sahibi oldu.


53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 204.1 Kilometrelik Marmaris – Selçuk etabınI UAE Emırates takımından Diego Ulıssı 5 saat 36 dakika 03 saniye ile kazandı.

Tur’un tek tırmanış etabı olan Selçuk’tan, sonra Meryem Ana Evi’nin bulunduğu tepeye tırmanan bisikletçilerin, sıcak havada epey zorlandıkları görüldü. Gözler üç etabı peş peşe alan Turkuaz Mayo’nun sahibi Bora Hansgrohe Takımı’nın sporcusu Sam Bennett ile, Kırmızı Mayonun (Dağların Kralı) sahibi Mırco Maestri’ye çevrilmişti. Bu iki bisikletçi acaba mayolarını koruyabilecek miydi? Etap boyunca bu soru sürekli gündeme geldi. Ve bu sorunun yanıtı etap sonunda gerçekleşti. Üç etabı arka arkaya alan Sam Bennett tırmanış etabında geriye düşünce etabın birincisi olan Diego Ulıssı Turkuaz mayonun yeni sahibi oldu.

YARIŞIN CEREYANI

Saat 11.15′te Marmaris Atatürk Meydanından start alan bisikletçiler hemen 633 metreye tırmanmak zorunda kaldılar. 35.5 kilometre geçilirken de etap ilk tırmanış primine sahne oldu.

TÜRK HAVA YOLLARI TIRMANIŞ PRİMİ (DAĞLARIN KRALI)

Prim kapısını ilk geçen sporcu Caja Rural-Seguros RGA Takımı’ndan Danilo Celano oldu ve 10 puan kazandı. Diğer sonuçlar ise şu şekilde belirlendi.

2- Allessandro Tonellı (Bardıanı CSF)

3-Alberto Cecchın (Wılıer Trıestına-Selle Italıa) 4-Davide Ballerını (Andronı-Sıdermec-Bottecchıa) 5-Feritcan Samlı (Türk Milli Takımı)

HALKIN YOĞUN İLGİSİ VARDI

Kızılağaç geçilirken bisikletçileri görebilmek için yola çıkan kalabalık alkışlarla sporculara destek olmaya devam etti. Bu arada önde giden beşlinin, ana grupla olan zamanı 3 dakika 53 saniye kadar açtığı bilgisi verildi. 58′inci kilometre geçilip Akçaova’ya girilirken ana grup parçalanmadan toplu bir iniş gerçekleştirdi ve bu sırada saatteki hızları 100 kilometreye ulaştı. Salihpaşalar’a gelindiğinde kaçış grubunun temposunun biraz düştüğü gözlendi ve ana grupla fark 2 dakika 45 saniyeye indi.

KAÇIŞ GRUBU 6 BİSİKLETÇİYE ULAŞTI

72′inci kilometre geçilirken ana gruptan kaçarak gittikçe artan bir tempoya ulaşan WB Veranclassıc Aqalıty Protect Takımı’nın sporcusu Ludovic Robeet’te kaçış grubuna dahil oldu. 90′ıncı kilometre geçilirken yeni zaman farkı 2 dakika 18 saniye olarak verildi.

ANA GRUP FARKI AZALTIYOR

Bisikletçiler saatte 30 kilometre gibi düşük bir tempo ile Eskiçine’ye doğru pedal basmaya devam etti. Ana grup Çine’ye girilirken tempo artırmasıyla, kaçış grubunu iyice sıkıştırmaya başladı. Nitekim 105′inci kilometre geçilirken fark 1 dakika 52 saniyeye indi.

SALCANO SPRİNT PRİMİ

Çine kat edilirken etabın Salcano Sprint primi de gerçekleşti. 113.1′inci kilometre prim kapısını ilk geçen sporcu Andronı-Sıdermec-Bottecchıa Takımı’ndan Davide Ballerını oldu. İkinciliği Caja Rural-Seguros RGA Takımı’ndan Danilo Celano aldı, üçüncülüğü de Türk Milli Takımı’ndan Feritcan Samlı elde etti. Yeni zaman farkı ise 1 dakika 49 saniye olarak ölçüldü.

VESTEL TÜRKİYE GÜZELLİKLERİ PRİMİ FERİTCAN’IN

Aydın girişinden sonra öndeki kaçış grubu ikiye bölündü. Türk Milli Takımı’ndan Feritcan Samlı ile birlikte Andronı Sıdermec Bettecchıa takımı’ndan Davide Ballerını ve Caja Rural-Seguros RGA Takımı’ndan Danilo Celano atak yapıp öne geçti. Arkada kalan üç bisikletçi ise ana gruba yakalandı. 149′uncu kilometrede gerçekleşen Vestel Türkiye Güzellikleri Mayosu (Beyaz Mayo) primini Türk Milli Takımı’ndan Feritcan Samlı kazandı. Marmaris çıkışından sonra Aydın’a gelene kadar halkın bisikletçilere olan ilgisi görülmeye değerdi. Ellerinde Türk Bayraklarını sallayan halk, bisikletçilere moral kaynağı olmaya devam etti.

FARK KAPANDI, GRUP BİRLEŞTİ

İncirliova geçilirken ana grubun tempo yapıp iyice kaçış grubuna yaklaştığı gözlendi. 30 saniyeye kadar inen zaman farkı daha sonra grubun birleşmesiyle yerini yeni heyecana bıraktı. Finişe artık 39 kilometre kalmıştı. Ana grubun içinde yine Turkuaz Mayo’nun sahibi Bora hansgrohe Takımı’ndan Sam Bennett, hiç kendini sıkmadan pedal çevirmeye ediyordu. Ana grup Meryem Ana tırmanışına kadar toplu olarak pedal bastı. Artık herşeyin belli olacağı tırmanış etabının son kilometreleri başladı.

TIRMANIŞTAKİ İKİNCİ TÜRK HAVA YOLLARI (DAĞLARIN KRALI) PRİMİ MIRCO’NUN

192′inci kilometre geçilirken tırmanış etabının ikinci primi Bardianı CSF Takımı’ndan Mirco Maestri’nin oldu. İkinciliği Caja Rural Seguros RGA Takımı’ndan Danilo Celano aldı, üçüncülüğü de Bardianı CSF Takımı’ndan Alessandro Tonellı elde etti. Finişe 5 kilometre kalıncaya kadar ana grup toplu biçimde pedal çevirdi. 2.5 kilometre kala Bora Hansgrohe Takımı’ndan Leopold König ile Andronı Sıdermec Bottecchıa takımı’ndan Andrea Vendrame atak yapıp öne geçti. Grup 2 kilometre kala tamamen bölündü. Daha sonra bu ikiliye Astana’dan Jesper Hansen’de eklendi. Son 300 metrede UAE Emirates Takımı’ndan Diego Ulıssı 5 saat 36 dakika 03 saniye ile birinciliği aldı.

FEDERASYON BAŞKANI KÜÇÜKBAKIRCI SELÇUK – İZMİR ETABINDA BİSİKLETE BİNECEK

Faal yaşamında haklı bir üne kavuşarak Türk Bisikletinin efsane isimleri arasına giren Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı yarın koşulacak Selçuk – İzmir etabının startıyla birlikte bisiklete binecek. Küçükbakırcı, “Bisiklet benim yaşam biçimim. Şimdi Tur’a katılan sporcularla birlikte azda olsa pedal çevirmek benim için ayrı bir gurur vesilesi olacak dedi.

BİSİKLETÇİLER VESTEL FABRİKASININ İÇİNDEN GEÇECEK

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun yarın koşulacak Selçuk – İzmir etabının 125′inci kilometresinde sporcular Manisa’da bulunan Vestel Fabrikasının içinden geçerek geleneksel bir etkinliğe bir kez daha imza atmış olacaklar. Vestel’in Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turuna sponsor olarak büyük destek vermesinin yanı sıra fabrika çalışanları da o esnada dışarı çıkarak bisikletçilere yaptıkları tezahüratlarla moral verecek.

TUR PAZAR GÜNÜ İSTANBUL-İSTANBUL ETABI İLE SONA ERECEK

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’u (Tour Of Turkey) Pazar günü İstanbul – İstanbul etabı ile sona erecek. Bisikletçiler yarın koşulacak Selçuk – İzmir etabından sonra ana sponsor Türk Hava Yolları’nın sağladığı uçaklarla İzmir’den, İstanbul’a transfer olacak.

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 136 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Devam Ediyor için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

3 artı 3 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir