Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Şimdi Ne Olacak?

28 Kasım 2017

Balıkesirspor’un olaylı kongresi sonrasında yaşanan gelişmeler ve gelinen son nokta… ŞİMDİ NE OLACAK?


VARAN 1: Balıkesirspor’un 15 Mayıs’ta gerçekleştirilen tartışmalı 44. olağan genel kurulu yargıya taşındı. Başkan adayı Feyyaz Çiftçi ve 59 üye adına Balıkesir 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dava açan avukat Ömer Marmaralı,  Balıkesirspor Kulübü Derneğinin 15 Mayıs 2014 tarihinde yapılan 44. Olağan Genel Kurulu’nda, kanunlara, yönetmeliklere ve Balıkesirspor tüzüğüne aykırı olarak işlemler yapıldığı, toplantıya çağrı usulüne uyulmadığı, Genel kurul üyelerine ilişkin usulüne uygun kimlik tespiti yapılmadığı,  tüzük gereğince 31 Aralık 2013 tarihine kadar derneğe üye olanların genel kurula giriş ve oy hakkı mevcutken bu kurala uyulmaksızın bu tarihten sonra derneğe üye olanlara genel kurula giriş hakkı verilerek oy kullandırıldığı, toplantı yeter sayısı sağlanmaksızın toplantıya başlandığı,  tüzük tadilatı ile ilgili değişikliğine karar verilen metinler  genel kuruldan önce üyelere dağıtılmadığı,  Divan tarafından oy kullanacak delegelerin salona girişinin engellendiği gerekçeleriyle kongrenin iptali için mahkemeye başvurdu.

VARAN 2: Balıkesirspor’un 15 Mayıs 2014′de Tuna Aktürk’ün başkan seçildiği kongresi 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından yaklaşık bir yıl sonra 16 Nisan 2015′te iptal edildi.Davacı vekili Av. Ömer Marmaralı’nın istemi doğrultusunda genel kurulu ve bu genel kurul kapsamında alınan tüm kararların iptali gündeme bomba gibi düştü.

VARAN 3: Balıkesirspor yönetimi adına yönetim kurulu üyesi ve Balıkesirspor avukatı Mustafa Bilsem, Yargıtay’a başvuracaklarını açıkladı.

VARAN 4: Balıkesirspor Başkan adayı Feyyaz Çiftçi, “Çiftçi, “Biz kongre öncesi Tuna Aktürk ve arkadaşlarının usulsüz üye kaydı yaptıklarını öğrendik.   Kongre öncesinde Aktürk ile görüştük. Bu şekilde bir kongre yapmamasını söyledik. Aktürk kongrede evrakta sahtecilik yapmıştır. 1.Asliye Hukuk Mahkemesi bu sahtekarlığı  tescil etmiştir. Kurgulanan kongreyi gerçekleştirdiler. Bize mahkemenin yolunu gösterdiler. Mahkeme sürecinin uzaması için ellerinde gelen herşeyi yaptılar. 1 Yıl sonunda karar verildi ve kongre iptal edildi. Şu anda temyiz süreci işliyor.  Balıkesirspor yeni sezonun ortalarına doğru 391 üye ile bir kongre yapmak zorunda kalacaktır. Bu bir kaostur. Balıkesirspor’un geleceği ipotek altındadır.  Orada bir gün daha fazla kalabilmek adına suni gündemlerle gündemi meşgul etmektedirler. Balıkesirspor bu sezon 50 milyon TL para harcamış. Bu durumda sorulması gereken Balıkesirspor’un niye küme düştüğü değil bu paranın nasıl harcandığıdır.” diye konuştu.

VARAN 5: Balıkesirspor’un 4 Kasım 2015 tarihinde Karesi Avm toplantı salonunda yaptığı olağanüstü kongresinde 27. Başkanı Dr. Feyyaz Çiftçi oldu. Av. Selim Sözeri’nin Divan Başkanlığı yaptığı olağanüstü kongre öncesinde Dr. Feyyaz Çiftçi ve Tuna Aktürk’ün birlik ve beraberlik  mesajı veren görüntüleri dikkat çekti.

VARAN 6: 30 Mayıs pazartesi günü saat 17.00′de Karesi AVM toplantı salonunda tek liste halinde yapılan Balıkesirspor olağan kongresinde Feyyaz Çiftçi tekrar başkan seçildi.

VARAN 7: Balıkesirspor’un 10 Temmuz’da gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda Remzi Boncuk başkan seçildi.

VARAN 8: Yargıtay yerel mahkemenin kararını ONADI.

VARAN 9: ŞİMDİ NE OLACAK?

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 1.733 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Şimdi Ne Olacak? için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

13 artı 11 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir