Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Lütfen Sakin Olalım

16 Aralık 2017

Davranışlarımızla değil, futbolumuzla olay olalım…


Balıkesirspor Baltok’un 1- 0 galip geldiği Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü maçının son düdüğü ile birlikte saha karıştı. Gazişehir’li futbolcu ve yöneticiler bir anda Balıkesirspor yedek kulübesine doğru hareketlenince  kısa süreli de olsa bir itiş kakış yaşandı. Emniyet kuvvetlerinin müdahalesiyle olay büyümeden önlendi.

Maçtan sonra yapılan basın toplantısında konuk takım teknik direktörü Erkan Sözeri, Balıkesirspor Baltok kulübesinden futbolcularına küfür edildiğini belirterek, konuyu federasyon temsilcilerine bildirdiklerini söyledi.

Federasyon temsilcilerinin raporuna istinaden fiili işleyen kişilerin disiplin kuruluna sevk edilmesi halinde,  Futbol Müsabaka Talimatının ilgili maddesi uyarınca maddi ve manevi yönden ağır cezalar alınabileceği kaçınılmaz bir gerçek.

Play-Off yolunda önemli bir engeli aşarak devre arasına ve ara transfer dönemine sağlıklı bir şekilde girmeye çlışan kulübümüzün zarar görmemesi için aman dikkat.

FMT MADDE 43:KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI, HAKARET ve TEHDİT

(1)TFF veya mensuplarına, müsabaka görevlilerine, futbolculara, yöneticilere veya diğer ilgili kulüp ve kişilere, hakaret eden, söven, tehdit eden veya herhangi bir şekilde kişilik haklarına saldırıda bulunan

(a) Futbolculara iki ila beş ; fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise üç ila yedi müsabakadan men cezası,

(b) Kulüp yöneticilerine otuz ila altmış gün; fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise altmış ila yüz yirmi gün hak mahrumiyeti cezası ve Süper Lig kulübü yöneticileri için 20.000.- TL’den 80.000.-TL’ye kadar, 1. Lig kulübü yöneticileri için 10.000. – TL’den 40.000.- TL’ye kadar, 2. Lig kulübü yöneticileri için 7.500.- TL’den 15 .000.- TL’ye kadar, 3. Lig kulübü yöneticileri için 5.000. -TL’den 10.000.-TL’ye kadar para cezası,

(c) Diğer kişilere iki ila beş; fiillerin müsabaka görevlilerine y önelik olması halinde ise üç ila yedi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı veya yirmi bir ila elli gün arasında hak mahrumiyeti cezası verilir.

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 1.134 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Lütfen Sakin Olalım için yorum yapılmamış

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

9 artı 7 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir