Balıkesirspor'un açılış sayfası

BALIKESİR'in takımı BALIKESİRSPOR hakkında herşey. Balıkesir futbol ve spor hayatının kalbi burada atıyor.

Balkes’e 22.500.-TL Ceza

25 Ocak 2018

Kulüp mü ödeyecek, sorumlusu mu?


Adana Demirspor maçının 17 kişilik kadrosunda 13 Türk futbolcu bulundurmadığı için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilen Balıkesirspor’a 22.500.-TL ceza kesildi.  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 25.01.2018 tarih ve 44 sayılı toplantısında almış olduğu kararda, “BALIKESİRSPOR BALTOK Kulübünün, 20.01.2018 tarihinde oynanan ADANA DEMİRSPOR – BALIKESİRSPOR BALTOK TFF 1. Lig müsabakasında, müsabaka isim listesinde Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna sahip en az 13 futbolcu yazılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 22.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,” karar verilmiştir denilerek kulübe tebliğ edildi.

“Müsabaka isim listesinde Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna ve yukarıdaki 2′nci maddenin b bendindeki şartlara sahip en az 13 futbolcu bulundurulması zorunludur. Listede Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna sahip olmayan en fazla 5 futbolcu bulundurulabilir” kuralına rağmen, 17 kişilik kadrosunda 12 Türk futbolcuya yer veren kırmızı-beyazlılarda, bu dikkatsizliğin sorumlusunun  22.500.- TL’lik  cezayı ödeyip ödemeyeceği merak konusu oldu.

Bu yazıyla ilgili forumdaki tartışmaya katılın

Bu yazı 1.007 kez okundu.

DİKKAT!: Bu sitede yayınlanan tüm haberler www.balıkesirspor.web.tr’ye aittir. Görsel-yazılı meteryallerin, köşe yazılarının ve görüşlerin tamamı yada bir kısmı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılarak kullanılamaz.

Yorumlar

Balkes’e 22.500.-TL Ceza için 1 yorum yapılmış

  1. Giray hocam BALKES’lere hoşgeldiniz…Umarım sezon sonunda takıma kazandıracağınız başarınızla bu açığı kapatırsınız.

Yorum yap

(Kişilik haklarını rencide edici, eleştiriyi aşan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır)

14 artı 9 işleminin sonucu nedir ?
Please leave these two fields as-is:
Önemli! Yorumunuzu gönderebilmek için güvenlik amaçlı matematik sorusuna doğru cevap vermeniz gerekmektedir